Home › Zastosowanie podnośników koszowych

Zastosowanie podnośników koszowych

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie na ogół z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami odzwierciedlającymi scenariuszową rzeczywistość. Od czasu do czasu w brukowcach ukazują się zdjęcia z realizacji scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednakże realizacja filmu jest o wiele bardziej skomplikowanym biznesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego kwestii technicznych. Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu często wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu działań na wysokościach. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który umożliwia tego typu prace są podnośniki koszowe.

Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę profesjonalistów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego poprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko niebezpieczne sceny w których aktor jest na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Często okazuje się, że za pomocą specjalistycznych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim okresie kręcąc jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na zamontowaniu silnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..
Sprawdź stronę: Wysoki podnośnik we Wrocławiu – Skymat

<< Poprzedni
Następny >>

Page top