Home › Niedrogie podróżowanie poza czasem letnim

Niedrogie podróżowanie poza czasem letnim

Obecnie żyjący Polacy mają możliwość zwiedzić niemalże każdy zakątek świata, a co najważniejsze, nie dotyczy to wyłącznie najbogatszych obywateli. Odkąd tanie linie lotnicze pojawiły się u nas, możemy za bezcen latać na terenie Europy a nawet dalej.

Pewnie, że żeby znaleźć najlepsze promocje musimy wiedzieć jak szukać, oraz decydować się na podróż w odpowiednim terminie. W rozróżnieniu od kraju, który pragniemy zwiedzić, odmienny miesiąc będzie najciekawszy w kwestii temperatury.

Lecz wówczas, ceny za hotel czy samolot będą o wiele droższe, gdyż najwięcej podróżnych wtenczas przybywa. Dobrym przykładem będzie Izrael – w momencie naszej wiosny pogoda tam jest najlepsza, bez deszczu i męczących upałów. Jeśli jednak pragniesz tam się wybrać za przysłowiowy grosz, najtańsze loty znajdziesz jesienią.

Co prawda podziwianie Ziemi Świętej może być zakłócane przez deszcz, ale poza tym temperatura jest znacznie wyższa niż w Polsce.

Również Barcelona, jedno z najchętniej wizytowanych miast przez Polaków, może być tania. Samolotowy bilet w gorącym sezonie wakacyjnym kosztuje nawet 1000 złotych w dwie strony. Cena ta jednak drastycznie spada w sezonie jesiennym, kiedy to można się tam udać już za 100 złotych.

A Barcelona posiada łagodniejszy klimat, nawet w listopadzie zaznamy tam dużo słońca. Dodatkowo bez upałów zwiedzanie będzie milsze. Także osoby chcące polecieć do USA muszą wziąć pod uwagę termin. Do Los Angeles, legendarnego miejska, należy wybrać się w styczniu, kiedy to lot bezpośredni z Berlina kosztuje mniej, niż transfer do Nowego Jorku w czerwcu lub sierpniu. Wiele osób z Polski, które chcą zobaczyć Kalifornię ochoczo wybierają ten termin, bowiem jest to okres spokojniejszy, z niewielką ilością turystów. Jeśli turystyka to dla ciebie znacznie więcej, niż leżenie na plaży, latanie poza gorącym sezonem musi cię zaciekawić.

Gdyż popularne miejsca, jak Izrael czy Barcelona, najczęściej odwiedzane są w miesiącach gorących, co znacząco zawyża cenę lotów.

Zatem warto odwiedzić te miejsca w chłodniejszych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zwiedzimy..


Page top