Home › Jak dojechać do Wenecji?

Jak dojechać do Wenecji?

Włochy są bardzo popularnym krajem wśród podróżników.

Większość z nas imaginuje o tym, żeby choć raz odwiedzić to miejsce, gdzie odbywały się kluczowe przypadki rzutujące na naszą historię.

Naturalnie mamy ochotę też zgłębić tę stolicę pizzy, o łagodnym klimacie w której wszystkie terminy roku są odpowiednie na udaną wycieczkę.

Obecnie pod lupę bierzemy największą na świecie stolicę zakochanych - Wenecję. Jak zaplanować wycieczkę, która nie zrujnuje naszego portfela? O tym dowiecie się z tego artykułu!

Pierwszym krokiem o którym musimy pomyśleć będzie zorganizowana logistyka. Godzi się napomknąć, że Wenecja z biegiem wieków nadzwyczaj się rozprzestrzeniła a także jej dzielnice sięgają daleko poza półwyspy morza adriatyckiego. Jest to ogromna szansa dla podróżujących, ponieważ lądowa część mieściny jest bardzo dobrze skomunikowana z tradycyjną częścią. Mamy więc wariant pozostawienia bryki na stałym lądzie za relatywnie niską cenę rzędu 20 euro za dwadzieścia cztery godziny, a kolejno dostania się do głównych atrakcji za pomocą tramwajów wodnych, których infrastruktura jest bardzo rozwinięta. Podziwiając zabytki musimy mieć świadomość, że Wenecja jest jednym z najczęściej zwiedzanym miejscem na świecie. Nie dziwi jednak fakt, że Włosi chcą zarobić na podróżach, którzy codziennie uprzykrzają im życie.

Wybierając się knajpy musimy zdawać sobie sprawę z tego,że, do kwot menu zostanie dodana wartość zastawy, oraz wysokość rachunku zwiększy się również o stały napiwek dla obsługi, który wynosi zazwyczaj 10% sumy zamówienia. Toalety miejskie również są płatne, na szczęście prawie wszędzie mamy możliwość skorzystać z darmowej wody pitnej..

Page top