Home › Czego nie musisz jeść w czasie odchudzania

Czego nie musisz jeść w czasie odchudzania

Tracenie wagi, inaczej redukcja masy ciała, najczęściej koncentruje się na wykorzystywaniu restrykcyjnych planów żywieniowych.

Większa część z nich zawiera w sobie skrupulatnie zarządzony jadłospis. Nie napomyka niemniej jednak o dwóch istotnych produktach - wodzie oraz błonniku. Woda, jako źródło życia, potrzebna jest nam do prawidłowego działania. Z lekcji anatomii człowieka każdy najprawdopodobniej pamięta, że człowiek składa się z wody w ponad 70%. Odwodnienie organizmu ludzkiego ma okazję przyczynić się do licznych problemów zdrowotnych a uczucie pragnienia to tylko jeden z wielu objawów, który może zaświadczać o takim stanie rzeczy.

Osoba nie prowadząca zintensyfikowanego (jeśli chodzi o aktywność) trybu życia ma spożywać dziennie od 1,5 do nawet 2 litrów wody na dzień.

Wszyscy, jacy trenują o wiele więcej.

W żadnej diecie nie należy ograniczać spożycia płynów.

Wręcz przeciwnie - im więcej, tym przyzwoiciej. Też błonnik jest nam niezbędny do życia. Wolno go odnaleźć w naturalnych produktach i w suplementach diety.

Jest to substancja, której organizm nie wchłania, lecz jednocześnie to naturalnie ona odpowiada za regulację procesów trawiennych.

Spożycie właściwej ilości błonnika na dobę warunkuje regularność wypróżnień, niwelację uczucia pełności, gazów oraz przykrych wzdęć.

Badacze dowiedli także, że brak błonnika może mieć wpływ na powstawanie żylaków odbytniczych! Jak widać obojętnie od stosowanej diety, czy to redukcyjnej czy oczyszczającej, w każdej z nich ma odkryć się woda i omawiany już dobrotliwy błonnik..

Page top